10 padomi, kā sagatavot zāles pļāvējus un citu dārza tehniku ziemas sezonai

Lai gan šķiet, ka pavasaris vēl ir tālu, siltais laiks pienāks nemanot. Lai jūsu dārza tehnika būtu gatava nākamajai sezonai, esam sagatavojuši dažus padomus un ieteikumus par to, kā pareizi veikt apkopi un uzglabāšanu populārākajiem instrumentiem, piemēram, zāles pļāvējiem, trimeriem, raideriem un dārza traktoriem.

“Izlietotās piecpadsmit minūtes tagad var būt izšķirošas, kad pienāks laiks atgriezties dārzā,” saka Husqvarna tirdzniecības vadītājs Gorans Karlstroms (Göran Carlström).

Daudziem cilvēkiem ziema nav tik aizņemts periods kā vasara. Tādēļ šis ir lielisks brīdis, lai veltītu dažas minūtes savas tehnikas pārbaudei, lai nākamajā gadā tā būtu pilnībā gatava darbam. Šeit ir daži ieteikumi, ko ir vērts ievērot, vai arī iemesls apmeklēt kādu no Stiga, Solo by Al-Ko vai Cub Cadet autorizētajiem servisa centriem.

Zāles pļāvēja apkope:

1.Korpusa tīrīšana: Mitrums no nopļautās zāles var izraisīt pļaušanas korpusa rūsu. Tādēļ pirms ziemas uzglabāšanas rūpīgi notīriet un noslaukiet zāles pļāvēju.
2.Degvielas iztukšošana: Pārliecinieties, ka zāles pļāvējam ir iztukšota visa degviela. Veca degviela var radīt problēmas ar dzinēja iedarbināšanu.
3.Akumulatora uzlāde: Modeļiem ar elektrisko starteri ieteicams ziemas laikā pilnībā uzlādēt akumulatoru, lai saglabātu tā darbspēju.

Dārza traktora un raidera apkope:

1.Pļaušanas bloka, nažu un siksnu pārbaude: Pārliecinieties, ka pļaušanas blokam, nažiem un siksnām nav redzamu bojājumu vai nodiluma pazīmju.
2.Servisa apmeklējums: Izmantojiet darba sezonas pārtraukumu, lai nogādātu raideri vai dārza traktoru uz Husqvarna autorizēto servisa centru. Tur varēs nomainīt eļļu, pārbaudīt gaisa filtrus un veikt visu riteņu sinhronizāciju, kā arī citas nepieciešamās apkopes.
3.Akumulatora uzlāde: Ziemas periodā atcerieties regulāri uzlādēt akumulatoru, lai nodrošinātu tehnikas gatavību nākamajai sezonai.

Zāles trimmera un dzīvžogu šķēru apkope:

1.Dzīvžogu šķēru tīrīšana: Daudzi lietotāji aizmirst izņemt no dzīvžogu šķērēm sīkus zarus un lapas, kas iesprūduši starp asmeņiem. Veltiet pāris minūtes, lai rūpīgi iztīrītu šķēres.
2.Degvielas iztukšošana: Ne tikai braucamajai un stumjamajai tehnikai, bet arī rokās turamajai tehnikai ir svarīgi izsūknēt visu atlikušo degvielu. Ilgu laiku nostāvējusies degviela var apgrūtināt dzinēja iedarbināšanu nākamajā sezonā.
3.Trimmera auklas uzglabāšana: Profesionāls padoms – ziemas periodā noņemiet trimera auklu un iemērciet to traukā ar ūdeni. Tas pasargās auklu no sakalšanas, saglabās tās elastīgumu un padarīs to mazāk lūstošu, tādējādi ilgāk lietojamu.
4.Tehniskā apkope: Lai nodrošinātu labāko rezultātu un ilgāku kalpošanas laiku, nododiet savu zāles trimmeri tehniskai apkopei kādā no Husqvarna autorizētajiem servisa centriem.